Не завжди санітари готові допомогти лежачим у палатах підтримувати належний рівень чистоти тіла. Частіше доводиться займатися доглядом за пацієнтом близьким людям. Складність проведення процедури залежить від стану мобільності хворої людини. Паралізовані, люди після операції, люди, що лежать у реанімації, на гемодіалізі мають суттєві обмеження в русі. Їх доводиться обмивати безпосередньо на кушетці. Як помитися в лікарні таким людям? По-перше, людина має довіряти, бо розуміння неможливості проведення особистого догляду у хворого сильно відбивається на психологічному здоров'ї. А піклувальник повинен професійно виконати процедури з особистої гігієни зовнішніх статевих органів. По-друге, купання всього тіла недоступне в разі незагоєних ран, тому потрібне його часткове оброблення. По-третє, у випадках, коли рух людині повністю заборонений, потрібне обмивання спеціальними засобами, що володіють бактерицидною, відновлювальною дією, зволожувальною дією, зволожувальною дією на шкірі, вирівнювальною дією на середовище pH.
Гігієна хворого в лікарняному закладі з можливістю особистого відвідування душу може бути обмеженою, якщо ванна кімната: одна на велику кількість відвідувачів; розташована далеко від палати; немає гарячої води; бридливість хворого; у такому разі можливе використання вологих серветок, сухого душу, обтирання вологим рушником. У всіх, навіть державних лікарняних палатах, є умивальники, тому мінімальне вмивання і повсякденний туалет доступні на місці.
Як помитися в лікарні лежачій людині?
Персона, яка доглядає, має бути одягнена в зручний одяг. Велике значення має стійке взуття. Обов'язково приймається поза, за якої спина здатна витримати навантаження під час перевертання хворого, підняття його частин тіла. Що знадобиться під час процедури:простирадла і пелюшки непромокальні, для застеляння постелі, щоб не намокала від води, що стікає; рушники для обтирання; пінна мочалка або звичайна для намилювання; ватяні спонжики, палички для чищення вушних раковин; тепла вода з температурою 30-35°С у ємності; засоби для осушення пітливих зон, зволоження сухих ділянок шкіри. Для таких людей особливо актуальні спеціальні гігієнічні препарати, які не потрібно змивати після нанесення. Це можуть бути лосьйони від різних торгових марок. Велику популярність набирають пінні мочалки. Вони прості в експлуатації. Для появи мийної рідини досить намочити виріб у 25 г води. Це одноразова річ. Вона просякнута достатньою кількістю препарату, для обробки всього тіла.
Гігієна хворого в лікарняному закладі такою мочалкою істотно спрощує процес догляду, тому що:
- Зберігається в індивідуальній запаяній упаковці тривалий період часу.
- Складається з просочення, яке визнано гігієнічним засобом.
- Пінна суміш роз'їдає тілесний жир, але не сушить шкіру, тому що цілісність ліпідної плівки не порушується.
- Дерматологічний гель захищає тіло від патогенної флори, при цьому не чинить негативного впливу на корисну мікрофлору.
- Залишки препарату на людині швидко нейтралізуються, тому він має гіпоалергенні властивості.
- Немає вікових обмежень для застосування.
- Доступне щоденне використання за відсутності протипоказань.
- Такі засоби поширені в розвинених країнах.
Корисно поєднувати сухий душ (як ще називають одноразова пінна губка) з водними процедурами, оскільки спостерігається кращий терапевтичний ефект.
Гігієна хворого в лікарняному закладі: покрокова інструкція
- Застелити ліжко водонепроникним покриттям: клейонка, пелюшка.
- Пацієнта укладають на спину із зігнутими ногами. Щоб підтримувати частини тіла у відповідному стані, їх підпирають подушками. Щоб ноги не ковзали, під ступні підкладають килимок.
- Ємностей із водою краще мати мінімум дві: з мильним розчином і чистою водою.
- Допускається використання мийних засобів із нейтральним середовищем. Лужні суміші сушать шкіру, викликають подразнення. Не рекомендується косметика з ароматизаторами, оскільки може викликати алергічні реакції.
- Важливим є дотримання температурного режиму в приміщенні, оскільки хворий не рухається, він схильний до промерзання. Тому рекомендується мити кожну частину тіла окремо, добре витираючи.
- Миття починається з ділянки голови, шиї, рук. Потім приступають до інтимної зони. Після миються ноги. Не можна нехтувати чищенням зубів, навіть за наявності зондового обладнання.
- Не можна докладати багато зусиль до тертя, так пошкодиться шкіра, яка менш еластична і пружна, ніж у здорової людини.
- Потрібно приділити увагу всім складкам шкіри, пахвам. У цих зонах виникають попрілості. Під час миття слід виконувати кругові рухи, які виступають профілактикою пролежнів.
- Для різних частин тіла потрібно використовувати різні мочалки. Відповідно зміну води потрібно проводити після обробки брудних зон перед переходом до чистих.
- Приділяйте увагу миттю голови.
Вдалим рішенням, яке допомогло продумати питання, як помитися в лікарні знерухомленій людині, стали надувні резервуари, що достатньо