Імунна система людини, яка постійно лежить, слабка, тому шкірний покрив не в змозі забезпечити повноцінну захисну функцію. Він може втрачати пружність, еластичність, змінювати свою текстуру, порушується біологічне наповнення і pH. Тому гігієна для лежачих хворих має бути детально вивчена.

Рекомендується застосовувати професійні засоби особистої гігієни для лежачих хворих. Вони вирізняються гарним змиванням зі шкіри, оскільки не завжди можливо використовувати проточну воду. Деякі торгові марки косметологічних препаратів пропонують пінні губки, які здатні зменшити свербіж, ведуть боротьбу з попрілостями, провокують формування кислотно-лужного балансу на рівні 5,5.

Лікарі виділяють загальні принципи, за якими має проводитися повноцінна гігієна хворого:

  1. Ранкове і вечірнє обмивання шиї та обличчя, чищення зубів і порожнини рота. Миття рук перед кожним прийомом їжі.
  2. Догляд за інтимними зонами за потребою. У стандартному режимі миття промежини від передньої частини до задньої 2 рази на добу.
  3. Стрижка нігтів на руках - 1 раз на тиждень, волосся - зважаючи на індивідуальні вподобання, однак довге волосся суттєво суперечить режиму чистоти в ліжку.
  4. Миття голови - 1-2 рази на тиждень.

Догляд та гігієна лежачих хворих для отримання якісного результату та спрощення процедури потребують додаткових пристосувань:

  • Неспиртові вологі серветки, можливі спеціалізовані варіанти для інтимних місць, сухі паперові серветки і рушники, одноразовий душ;
  • Спонжі, тампони, ватні палички;
  • Зубна щітка, паста, ополіскувачі для рота, зубна нитка;
  • Латексні одноразові медичні рукавички;
  • Набір інструментів для манікюру, педикюру, видалення задирок, огрубілостей на шкірі;
  • Ванночки надувні під голову і всього тіла; Поглинаючі пелюшки, памперси, прокладки;
  • Пристосування для приймання фекалій, антисептик, сміттєві пакети.

Як правильно виконувати купання лежачих хворих?

Підбираються засоби гігієни для лежачих хворих залежно від потенціалу мобільності людини. Простіше, якщо процедура купання відбувається у ванній кімнаті. Для цього використовують трапи, сходи, підставки, стільці, на яких розміщують персону. Особиста гігієна хворого паралізованого, який постійно перебуває в положенні лежачи, можлива біля ліжка, де встановлюється надувний гумовий резервуар для води. Він може бути різної конструкції. Надувні частини розраховані на підтримку частин тіла. Однак ця процедура проводиться раз на 7 днів.

Щодня миття тіла полягає у вологому протиранні з використанням простої води або сухого душу. Згідно з рекомендаціями лікаря застосовуються гіпоалергенні засоби гігієни для лежачих хворих. Київ налічує безліч варіантів, тому підбір відповідних препаратів не займе багато часу.

Догляд та гігієна за лежачими хворими: описуємо в деталях

Важливо обробити кожен зовнішній орган або частину тіла. Те, чого не надаємо значення під час особистого вмивання, виявляється важливим для залежної від інших особи. Переймаєтеся питанням "як митися лежачому?" - для цього потрібен повноцінний якісний догляд від опікуна.

Волосся

Мити голову достатньо один раз на тиждень, якщо немає приписів від медиків робити це частіше. Досить посадити підопічного і нахилити голову над мискою або надувною формою з виїмкою для шиї, принести теплу воду і шампунь. Плечі накриваються рушником, щоб не замочити все тіло. Чоловікам і жінкам потрібне регулярне розчісування волосся на голові, адже масаж гребінцем стимулює активізацію кровотоку і постачання мозку киснем.

Очі

Цей орган потребує щоденної обробки кип'яченою водою. Їх протирають ватними спонжами 2 рази на день.

Нігті

Товари для гігієни лежачих хворих включають манікюрний набір. Стригти нігті на руках і ногах краще після гарячого душу. Не можна обрізати нігтьову пластину занадто коротко. Після кожної процедури обов'язкова обробка інструментів спиртом.

Ротова порожнина

Для обробки зубів і порожнини рота необхідно мінімально підняти людину. Досить посадити в положення напівлежачи. На груди під підборіддя кладуть рушник і використовують спеціалізовані засоби гігієни для лежачих хворих. Купити такі препарати можна у вузькоспрямованих магазинах. Зручно сформувати загальну покупку на сайті, де доступні описи всіх позицій. Багато таких точок продажів доставляють товари в руки покупцеві.

Статеві зовнішні органи

Миття промежини вимагає ретельного догляду за лежачими хворими. Засоби гігієни мають антибактеріальні властивості, розраховані на нейтралізацію середовища на слизових оболонках. Їх не варто застосовувати щодня. Після випорожнення та очищення шкіри обов'язково висушують промежину.

Лежачий хворий: гігієна за допомогою сухого душу

Такий спосіб догляду актуальний у багатьох випадках. Тим паче сьогодні розроблено варіанти, які намилюються за невеликої кількості води. Піну досить зняти рушником. Вона не викликає подразнення, добре змиває патогенну флору. Нейтралізація мийного засобу відбувається самостійно. Він має маленький період розпаду. В основ